Ones Again Riders ry 1.9.2012
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 2.9.2012 lk. 13:45
Luokka 1 - Kenttäkilpailu Vaativa B
Luokka 2 - Kenttäkilpailu Helppo luokka
Luokka 3 - Kenttäkilpailu Tutustumisluokka
Luokka 4 - Kenttäkilpailu Harrasteluokka

Luokka 1 - Kenttäkilpailu Vaativa B Alustava
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Kilpailunjohtaja: Kirsi Oksanen
Tuomaristo
Tuomari C: Hanna Niskanen
Tekninen asiantuntija: Perttu Puranen
Ratamestari: Tiina Jokinen
Maastoradan suunnittelija: Vesa Peltokangas
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoKoulu
Este
Maastokokeet
Yhteensä
 KasvattajaSukuVirhep.VirheAikaAikavirheVirhep.EstevirheAikaAikavirheVirhep.Virhep.
1Paavo HuttunenGilroy140,00     
 Ones Again Riders ryQuite Easy - Stanford Swe 8953,9473,5304,0005:055,25,263,1
2Kristiina PurdyChief120,00     
 Kuopion Ratsastajat ryChello I - Caretino60,0065,0900,0005:2814,414,474,4
 
3Juuso HämeenniemiMajalis     
 Järvi-Pohjanmaan Ratsastajat rLe Matin - Notorius xx67,8860,5908,0004:561,61,677,4
4Iina JanhunenColibri     
 Ratsastusseura Pikadorit ryCasanova - Premium55,6460,7204,0   Ute. 
4Kirsi OksanenBetina Beakley     
 Ones Again Riders ryQuite Easy - Maraton56,7462,1904,0   Ute. 
 
ylös

Luokka 2 - Kenttäkilpailu Helppo luokka Alustava
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Kilpailunjohtaja: Kirsi Oksanen
Tuomaristo
Tuomari C: Hanna Niskanen
Tekninen asiantuntija: Perttu Puranen
Ratamestari: Tiina Jokinen
Maastoradan suunnittelija: Vesa Peltokangas
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoKoulu
Este
Maastokokeet
Yhteensä
 KasvattajaSukuVirhep.VirheAikaAikavirheVirhep.EstevirheAikaAikavirheVirhep.Virhep.
1Anu MattilaRhana Z120,00     
 Kuopion Ratsastajat ryRebel II Z - Noble Sire54,0065,6900,0003:5600,054,0
2Anne-Mari VanhanenLacoste100,00     
 Mikkelin Ratsastusseura ryLeandro - Ricardo52,8871,5608,0003:4800,060,8
3Veera PeltokangasLucky-Girl80,00     
 Ones Again Riders ryLegato - Gvidons62,4066,0300,0003:5900,062,4
 
4Paavo HuttunenBallingowan Chelsea     
 Ones Again Riders ry 60,01272,60012,0003:5900,072,0
5Saara PyykkönenFelans     
 Sotkamon Ratsastusseura ryFons - Grafits61,81268,65012,0003:5600,073,8
6Elli MarttilaDigger     
 Ratsastusseura Varsa ryDomenico xx - Dornbusch66,6869,0308,0003:4400,074,6
7Johanna SokkaPreslijs     
 Kuopion Ratsastajat ryPoju - Gepatit (gepatits)61,2860,6308,0004:2711,211,280,4
8Tiina SalminenLivio     
 Kuopion Ratsastajat ryLancer II - Contender70,8465,9704,0004:1466,080,8
9Kati KeskinenDarja Fust Strean     
 Lempi Racing Team ryArioso Brd 98 - Gottward58,8071,6900,04005:394080,0138,8
10Ulla LehtolainenViolet G.     
 Ääneseudun Ratsastajat ryIndorado - Continue49,81263,06012,0   Ute. 
10Tiina JokinenPreester     
 Kentaurit 98 ryPremium - Hiirik53,4976,6619,0   Ute. 
10Minna KyröZinny's Annie 2504     
 Jokelan Ratsastajat ryZinntaler Brd xx Sts - Octaaf72,0879,8748,0   Ute. 
 
ylös

Luokka 3 - Kenttäkilpailu Tutustumisluokka Alustava
25 ilmoittautuminen, 25 lähtöä, 7 sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Kilpailunjohtaja: Kirsi Oksanen
Tuomaristo
Tuomari C: Hanna Niskanen
Tekninen asiantuntija: Perttu Puranen
Ratamestari: Tiina Jokinen
Maastoradan suunnittelija: Vesa Peltokangas
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoKoulu
Este
Maastokokeet
Yhteensä
 KasvattajaSukuVirhep.VirheAikaAikavirheVirhep.EstevirheAikaAikavirheVirhep.Virhep.
1Maija MustolaGrilett100,00     
 Rannikon Ratsastajat ryGril Pol - Eminent45,0052,5900,0003:2100,045,0
2Alma RaukovaaraLoesje Nld 186285,00     
 Oulun Ratsastajat ryLandwind II B - Lector48,3049,6000,0003:1600,048,3
3Noora KerminenPluto II75,00     
 Ratsastusseura Pikadorit ryParun - Flomingo48,3057,0300,0003:0900,048,3
4Anni RissanenLife Pur60,00     
 Kuopion Ratsastajat ryLosander - Courage50,8054,0000,0003:2100,050,8
5Iina JanhunenLikotos60,00     
 Ratsastusseura Pikadorit ryLiquid - Azett48,3458,8804,0003:331,61,653,9
6Paju TuuriSanta Lucia60,00     
 Oulun Ratsastajat ryLuigi xx - Kassius51,7054,8100,0003:404,44,456,1
7Niina HotakainenNewton60,00     
 Oulun Ratsastajat ryKansas Nld 86 - Kaliber50,8457,4104,0003:352,42,457,2
 
8Johanna SokkaParro     
 Kuopion Ratsastajat ryKleon - Arion54,2457,2804,0003:2300,058,2
9Enni HakkarainenPerla IV     
 Kuopion Ratsastajat ryPremium - Völur60,0054,6900,0003:2300,060,0
10Kirsti RissanenGadfly     
 Kuopion Ratsastajat ryGepatit (gepatits) - Guido54,2058,9400,0003:4988,062,2
11Varpu AsukasRopin Velmu     
 Iisalmen Ratsastajat ryPulun-Poika - Ruutu-Poika50,81250,15012,0003:2800,062,8
12Noora TullinenHarlej     
 Ratsastusseura Pikadorit ryParnas - Nirkan54,2454,4404,0003:425,25,263,4
13Leena LaaksoValodze     
 Hevosseura Merihevoset ryRamses - Didzis54,2462,6804,0003:518,88,867,0
14Miia RoininenMarieta     
 Oulun Ratsastajat ry 69,2055,0300,0003:1600,069,2
15Katri RavenTouko-Lysti     
 Suomenratsut ryJaanen Suikku - Viksaus64,2056,4000,0003:508,48,472,6
16Kirsi OksanenRikardo     
 Ones Again Riders ryHermeli - Hilto52,5050,6900,02003:321,221,273,7
17Susanne Orelma-TörmänenCentus     
 Oulun Ratsastajat ryKansas Nld 86 - Purioso53,3054,4100,02003:404,424,477,7
18Essi KerminenJolly     
 Ratsastusseura Pikadorit ryFalcon - Escort52,5469,2504,02003:352,422,478,9
19Paavo HuttunenDimarko     
 Ones Again Riders ryDonnerbube II - Alamo43,3459,2504,02004:0614,834,882,1
20Roosa KerminenFanta     
 Ratsastusseura Pikadorit ryFas xx - Maru Ex Gavr60,0860,5608,0004:0614,814,882,8
21Juuso HämeenniemiCelestesia     
 Järvi-Pohjanmaan Ratsastajat rCentimor 111 - Glagol59,2057,3800,04004:2321,661,6120,8
22Anniina KorhonenBandorro     
 Ratsastusseura Varsa ryTuntematon Ori65,8874,4708,04004:5735,275,2149,0
23Riikka KangasvieriSunrises Parade     
 Kokkolan Ratsastajat ryRothschild J 63 - Kipr Su ox65,0457,0604,0   Ute. 
24Heidi TolonenCorinessa K     
 Sotkamon Ratsastusseura ryKansas Nld 86 - Domplatz 6871,7471,5304,0   Avstår 
25Johanna SokkaRostuli     
 Kuopion Ratsastajat ryTuska-Poika - Vekseli71,7   Ute.     
 
ylös

Luokka 4 - Kenttäkilpailu Harrasteluokka Alustava
29 ilmoittautuminen, 29 lähtöä, 8 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Kilpailunjohtaja: Kirsi Oksanen
Tuomaristo
Tuomari C: Taru Hämäläinen
Tekninen asiantuntija: Perttu Puranen
Ratamestari: Tiina Jokinen
Maastoradan suunnittelija: Vesa Peltokangas
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoKoulu
Este
Maastokokeet
Yhteensä
 KasvattajaSukuVirhep.VirheAikaAikavirheVirhep.EstevirheAikaAikavirheVirhep.Virhep.
1Veera PeltokangasOswald90,00     
 Ones Again Riders ryBeltain - Simply Great39,4457,1804,0003:2200,043,4
2Elina LuikkuTeräs-Suikku75,00     
 Kuopion Ratsastajat rySuikku - P.T. Ritari48,8057,4000,0003:111,61,650,4
3Erja HartikainenFaruk Narva65,00     
 Kuopion Ratsastajat ryTähti Narva - Pay Dirt52,5058,7500,0003:3100,052,5
4Anniina KorsikkoSparkling Yo-Yo60,00     
 Kuopion Ratsastajat ryTuntematon Ori53,4057,2200,0003:2100,053,4
5Mimosa PeltokangasRosendorn60,00     
 Perhonjokilaakson RatsastajatRosenkönig - Florestan I54,4054,4700,0003:1700,054,4
6Emmi PylkkönenZoke60,00     
 Siilin Ratsastajat ryDalton - Dalton53,4053,1300,0003:391,61,655,0
7Henrietta HelminenLiuksas60,00     
 Hevosseura Merihevoset ryTuntematon Ori51,6053,4300,0003:443,63,655,2
8Paavo HuttunenWoniek60,00     
 Ones Again Riders ryNumero Uno - Jasper57,2063,1000,0003:3400,057,2
 
9Johanna PernuDanko     
 Kajaanin Ratsastusseura ryDonnerbube II - Calando IV60,0049,7200,0003:3300,060,0
10Sanna CorkSolomon     
 Kiuruveden Ratsastajat ryLinkker - V.T. Valtteri54,4857,6808,0003:2400,062,4
11Natalia PeltokangasLotte V     
 Perhonjokilaakson RatsastajatTuntematon Ori56,3455,2204,0003:063,63,663,9
12Päivi StrandenVentterin Poju     
 Pohjois-Karjalan UrheiluratsasVentterin Vili - Vokker60,0450,0304,0003:381,21,265,2
13Susanna KurkinenPrince Of The Night     
 Sotkamon Ratsastusseura ryEkeholms Bacardi 6 N - Priory Polish 3 NF66,6049,8400,0003:2900,066,6
14Riina VäisänenEllilän Aida 563 NF     
 Sotkamon Ratsastusseura ryKotimäen Menuett My - Ekeholms Bacardi 6 N63,8471,5704,0003:140,40,468,2
15Anna LappalainenTarrantella     
 Lapinlahden Ratsastusseura rySteinbeck - Hubertus69,4053,4400,0003:2600,069,4
16Anni ImmonenKalimera II     
 Golden Riders ryKateris - Weto61,91077,28210,0003:1600,071,9
17Sanna PeltolaProzaik     
 Pohjois-Karjalan UrheiluratsasQuito Mb - Ogar53,4462,7204,02003:391,621,679,0
18Viia-Camilla KaartinenTakametsän Amore     
 Sotkamon Ratsastusseura ryChester61,9450,9604,0004:101414,079,9
19Veera GråstenTippi     
 Kuopion Ratsastajat ryTukker - Rips65,61273,90012,0003:568,48,486,0
20Kirsi OksanenQuanita     
 Ones Again Riders ryQuite Easy - Kaliber56,3453,7904,02003:578,828,889,1
21Saara PartanenStan     
 Pielisen Ratsastajat rySeiron - Akiro61,9863,1908,02003:495,625,695,5
22Natalia PeltokangasGremlin Of Houston     
 Perhonjokilaakson RatsastajatMoondelight Idefix 6 - Bengad Golygus54,4060,4700,04004:2720,860,8115,2
23Paavo HuttunenEbony Angel     
 Ones Again Riders ryEarl - Amarillo56,32293,691822,02004:2720,840,8119,1
24Veera SorjonenWim     
 Pielisen Ratsastajat ryNimetön Ori - Gotenkönig52,5879,6648,04004:2319,259,2119,7
25Ninni KilpiöV.K. Niisku     
 Kuopion Ratsastajat ryBazuun Swe 22 NF - Hillfield Blue Peter52,5051,5400,0   Ute. 
25Johanna HoskioI.P. Teema     
 Kylmän Ratsastajat ryTeme - Suikku63,8451,9304,0   Avstår 
25Mervi LevaViva     
 Ratsastusseura Pikadorit ryWeldfred - Hamlets63,8858,5408,0   Ute. 
25Wiivi RöningObanda     
 Kokkolan Urheiluratsastajat ryOmer xx - Gimalai xx60,0057,8000,0   Ute. 
29Salla-Mari TuorilainenMaara     
 Iisalmen Ratsastajat ryTuntematon Ori72,2   Avstår     
 
ylös

Equipe - Datasystem för ridsport