TULOKSET - Purolan Ratsastuskeskus

Go to content

Main menu

TULOKSET

KILPAILUT



TULOKSET 28.4.2012

Luokka 1 - Koulu Helppo C (rata A)Tutustumisluok.ohj. 2003 Kategoria A + B + H Alustava
9 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Tanja Alaraatikka

Sija Ratsastaja Hevonen  Yhteensä Prosentti

1 Helena Launonen Rikardo 150,5 65,435
Suomenratsut ry
2 Mimosa Peltokangas Night Gipsy M 148,5 64,565
Perhonjokilaakson Ratsastajat
3 Natalia Peltokangas Night Gipsy M 147 63,913
Perhonjokilaakson Ratsastajat

4 Natalia Peltokangas Lotte V 145,5 63,261
Perhonjokilaakson Ratsastajat
5 Mimosa Peltokangas Lotte V 142,5 61,957
Perhonjokilaakson Ratsastajat
6 Essi Kerminen Jolly 139 60,435
Ratsastusseura Pikadorit ry
7 Riina Väisänen Ellilän Aida 126,5 55,000
Sotkamon Ratsastusseura ry
8 Mari Ikonen Gia 125,5 54,565
Iisalmen Ratsastajat ry
8 Anna-Kaisa Säisä Kunkku 125,5 54,565
Koljonvirran Ratsastajat ry


Luokka 2 - Koulu Helppo B:3 2009 Alustava
9 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Tanja Alaraatikka

Sija Ratsastaja Hevonen Yhteensä Prosentti

1 Paavo Huttunen Viva 152 69,091
Ones Again Riders ry
2 Elina Luikku Zandor III 149,5 67,955
Kuopion Ratsastajat ry
3 Helena Launonen Rikardo 147 66,818
Suomenratsut ry

4 Maija Mustola Grilett 146,5 66,591
Rannikon Ratsastajat ry
5 Päivi Huusko Charade 143,5 65,227
Sotkamon Ratsastusseura ry
6 Tiina Tuovinen Post Factum-G 142,5 64,773
Koljonvirran Ratsastajat ry
7 Milla-Iida Laari V.K. Kati 134,5 61,136
Siilin Ratsastajat ry
8 Päivi Huusko Corinessa K 133 60,455
Sotkamon Ratsastusseura ry
9 Mari Ikonen Gia 123,5 56,136
Iisalmen Ratsastajat ry



Luokka 3 - Koulu FEI:n CCI/CIC* A-kenttäkilp.ohj. 2009 Kategoria A + H Alustava
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Tanja Alaraatikka

Sija Ratsastaja Hevonen Yhteensä Prosentti

1 Kirsi Oksanen Betina Beakley 161 70,000
Ones Again Riders ry
2 Elina Luikku Zandor III 156 67,826
Kuopion Ratsastajat ry
3 Elina Luikku Ballingowan Chelsea 154,5 67,174
Kuopion Ratsastajat ry

4 Nina Auterinen Dallas van't Goemanshof 150,5 65,435
Pohjois-Karjalan Urheiluratsas
5 Paavo Huttunen Tarrantella 150 65,217
Ones Again Riders ry
6 Tiina Tuovinen Post Factum-G 148 64,348
Koljonvirran Ratsastajat ry
7 Nina Auterinen Bizonder 145,5 63,261
Pohjois-Karjalan Urheiluratsas
8 Noora Kerminen Pluto 142 61,739
Ratsastusseura Pikadorit ry
9 Roosa Kerminen Tullybeg Sarah 140 60,870
Ratsastusseura Pikadorit ry
10 Maria Lehtoranta Firebolt 138,5 60,217
Kuopion Ratsastajat ry
11 Roosa Kerminen Fanta 134,5 58,478
Ratsastusseura Pikadorit ry


Luokka 4 - Koulu Helppo A:4 2009 Alustava
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Tuomari C: Tanja Alaraatikka

Sija Ratsastaja Hevonen Yhteensä Prosentti

1 Kirsi Oksanen Gilroy 193,5 69,107
Ones Again Riders ry
2 Paavo Huttunen Tarrantella 180,5 64,464
Ones Again Riders ry

3 Paavo Huttunen Feril 173 61,786
Ones Again Riders ry
4 Maria Lehtoranta Firebolt 0
Kuopion Ratsastajat ry



TULOKSET 29.4.2012



Luokka 5 - Este Ristikkoluokka, tyyliarvostelu Kategoria A + H Alustava
3 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este

1 Paavo Toppinen Morris
Hilpeät Hevosharrastajat ry 39

2 Minna Ikonen Seira
Koljonvirran Ratsastajat ry 30
3 Hanna Toppinen Superloikka
Hilpeät Hevosharrastajat ry 29


Luokka 6 - Este 60 arv. Taitoarvostelu Alustava
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este


1 Minna Ikonen Seira
Koljonvirran Ratsastajat ry 37


Luokka 7 - Este 75 arv. 367(A2/A2) Kategoria A + B + H Alustava
6 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II

1 Assi Räsänen Hot Stuff II
Kuopion Ratsastajat ry 0 44,53 0 47,60
2 Natalia Peltokangas Night Gipsy M
Perhonjokilaakson Ratsastajat 0 45,50 0 48,16

3 Mimosa Peltokangas Night Gipsy M
Perhonjokilaakson Ratsastajat 0 42,75 0 49,04
4 Riina Väisänen Ellilän Aida
Sotkamon Ratsastusseura ry 0 45,30 0 49,65
5 Essi Kerminen Jolly
Ratsastusseura Pikadorit ry 0 50,03 0 57,19
6 Florence Pignot Kiwi
Iisalmen Ratsastajat ry 0 40,84 0 61,88


Luokka 8 - Este 85 arv. 367(A2/A2) Kategoria A + H Alustava
14 ilmoittautuminen, 14 lähtöä, 4 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II

1 Essi Kerminen Jolly
Ratsastusseura Pikadorit ry 0 53,50 0 37,84
2 Roosa Kerminen Tullybeg Sarah
Ratsastusseura Pikadorit ry 0 51,16 0 38,54
3 Mari Ikonen Gia
Iisalmen Ratsastajat ry 0 46,31 0 44,28
4 Elina Luikku Zandor III
Kuopion Ratsastajat ry 0 56,06 0 44,34

5 Assi Räsänen Hot Stuff II
Kuopion Ratsastajat ry 0 57,53 4 37,72
6 Kirsi Oksanen Rikardo
Ones Again Riders ry 0 52,04 4 42,06
7 Florence Pignot Kiwi
Iisalmen Ratsastajat ry 0 46,63 Ute.
8 Mimosa Peltokangas Lotte V
Perhonjokilaakson Ratsastajat 4 52,16
9 Veera Peltokangas Lucky-Girl
Ones Again Riders ry 4 55,12
10 Paavo Huttunen Viva
Ones Again Riders ry 4 62,53
11 Elina Luikku Ballingowan Chelsea
Kuopion Ratsastajat ry 4 77,15
12 Paavo Huttunen Oswald
Ones Again Riders ry 13 97,00
13 Natalia Peltokangas Lotte V
Perhonjokilaakson Ratsastajat Ute.
13 Riina Väisänen Ellilän Aida
Sotkamon Ratsastusseura ry Ute.


Luokka 9 - Este 95 arv. A.2.0 Kategoria A + H Alustava
11 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este

1 Roosa Kerminen Tullybeg Sarah
Ratsastusseura Pikadorit ry 0 81,97
2 Veera Peltokangas Lucky-Girl
Ones Again Riders ry 0 82,13
3 Elina Luikku Ballingowan Chelsea
Kuopion Ratsastajat ry 0 86,88

4 Roosa Kerminen Fanta
Ratsastusseura Pikadorit ry 0 89,29
5 Sanna Markkanen Tilly's Opportunity
Kuopion Ratsastajat ry 0 92,40
6 Elina Luikku Zandor III
Kuopion Ratsastajat ry 0 94,47
7 Paavo Huttunen Viva
Ones Again Riders ry 0 94,60
8 Paavo Huttunen Oswald
Ones Again Riders ry 4 96,63
9 Maija Mustola Grilett
Rannikon Ratsastajat ry 4 102,65
10 Noora Kerminen Pluto
Ratsastusseura Pikadorit ry 4 104,09



Luokka 10 - Este 105 arv. 367(A2/A2) Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II

1 Noora Kerminen Pluto
Ratsastusseura Pikadorit ry 0 42,31 0 54,13
2 Sanna Markkanen Tilly's Opportunity
Kuopion Ratsastajat ry 0 43,84 8 74,47

3 Kirsi Oksanen Betina Beakley
Ones Again Riders ry 4 39,72
4 Roosa Kerminen Fanta
Ratsastusseura Pikadorit ry 4 43,06
5 Paavo Huttunen Tarrantella
Ones Again Riders ry 4 66,10
6 Maija Mustola Grilett
Rannikon Ratsastajat ry Ute.
6 Nina Auterinen Bizonder
Pohjois-Karjalan Urheiluratsas Ute.
6 Veera Peltokangas Rosendorn
Ones Again Riders ry Ute.


Luokka 11 - Este 115 arv. 367(A2/A2) Alustava
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II

1 Paavo Huttunen Feril
Ones Again Riders ry 0 43,84 0 50,59
2 Kirsi Oksanen Gilroy
Ones Again Riders ry 0 40,16 0 54,19

3 Paavo Huttunen Gervin
Ones Again Riders ry 4 43,31
4 Nina Auterinen Dallas van't Goemanshof
Pohjois-Karjalan Urheiluratsas4 43,72
5 Paavo Huttunen Tarrantella
Ones Again Riders ry 4 68,25


Luokka 12 - Este 125 arv. 367(A2/A2) Alustava
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu

Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este

1 Nina Auterinen Dallas van't Goemanshof
Pohjois-Karjalan Urheiluratsas0 88,60
2 Paavo Huttunen Gervin
Ones Again Riders ry 0 88,81

3 Kirsi Oksanen Gilroy
Ones Again Riders ry 4 86,00
4 Paavo Huttunen Feril
Ones Again Riders ry Ute.

Luokka 1: Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2003, päivitetty 2009 (6+6e)
Tuomari: Tanja Alaraatikka
14 Lähtöä, sijoittuu 4

1. Mimosa Peltokangas - Lotte Pera 63,88%
2. Anna-Kaisa Säisä - Kunkku KvR 63,61%
3. Helena Launonen - Rikardo Suora 62,22%
4. Riina Väisänen - Ellilän Aida Soraset 61,94%
--
5. Mari Kauppinen - Kunkku KvR 61,11%
6. Natalia Peltokangas - Lotte Pera 60,27%
7. Mimosa Peltokangas - Gremlin of Houston Pera 58,33%
7. Mari Ikonen - Gia Iirat 58,33%
9.Kirsi Oksanen - Estefan La Ones 56,66%
10. Jenny Manninen - Josien F.Panhuys MaRs 55,83%
11. Salla-Mari Tuorilainen - Vienna Iirat 55,00%
12. Natalia Peltokangas - Gremlin of Houston Pera 54,72%
13. Mari Kauppinen - Anni-Asteri, KvR. 53,88%
14. Minna Ikonen - Seira KvR 53,33














Luokka 2: Helppo B Nuorten hevosten kenttäratsastusohjelma 2009 (6+6e)
Tuomari: Tanja Alaraatikka
9 lähtöä, sijoittuu 3

1. Paavo Huttunen - Viva Ones 68,33%
2. Paavo Huttunen - Adorato Ones 67,29%
3. Veera Peltokangas - Lucky-Girl Ones 66,87%
--
4. Jennika Holopainen - Oswald Vur 66,66%
5. Helena Launonen - Rikardo Suora 65,41%
6. Varpu Asukas - Ropin Velmu Iirat 63,75%
7. Riina Väisänen - Ellilän Aida Soraset 60,20%
8. Mari Ikonen - Gia Iirat 58,12%
9. Leena Iivarinen - Teräs-Suikku Kuor 56,87%


Luokka 3: FEI:n CCI/CIC* A-kenttäkilpailuohjelma 2009 (6 + 6e)
Tuomari: Tanja Alaraatikka
3 lähtöä, sijoittuu 1

1. Jennika Holopainen - Oswald Vur 65,21%
--
2. Paavo Huttunen - Fanta Ones 58,47%
3. Paavo Huttunen - Tarrantella Ones 57,39%


Luokka 4: Helppo A FEI:n CCI/CIC** A-kenttäkilpailuohjelma 2009 (6+6e)

Tuomari: Tanja Alaraatikka
5 lähtöä, sijoittuu 2

1. Veera Peltokangas - Rosendorn Ones 63,96%
2. Kirsi Oksanen - Gilroy Ones 63,79%
--
3. Paavo Huttunen - Feril Ones 63,44%
4. Paavo Huttunen - Loriel Ones 60,69%
5. Paavo Huttunen - Gervin Ones 60,34%


TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012

Luokka 1 Ristikko arv. A.1.0

1. Estefan La Kirsi Oksanen  0 vp
2. Lucky-Girl - Veera Peltokangas 1 vp
2. Kunkku - Anna-Kaisa Säisä 1 vp



TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012

Luokka 2 Estekorkeus 60 arv. A.1.0


1. Klasika II - Marika Pasanen 0 vp
1. Klasika II- Katriina Pasanen 0 vp
1. Maara - Salla-Mari Tuorilainen 0 vp
1. Gremlin of Houston- Natalia Peltokangas 0 vp
1. Ets - Marika Nyman 0 vp
1. Oswald - Jennika Holopainen 0 vp
1. Anni-Asteri - Mari Kauppinen 0 vp
1. Ellilän Aida- Riina Väisänen 0 vp
9. Ropin Velmu - Varpu Asukas 4 vp
10. Seira - Minna Ikonen 6 vp


TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012



Luokka 3 Estekorkeus 80 arv. 367(A2/A2)

16 lähtöä, 4 Sijoittuu.


1. Dastins - Miina Soini 0- 29,94
2. Rikardo - Kirsi Oksanen 0 vp  44,66 s
3. Viva - Paavo Huttunen 0 vp 46,15 s
4. Lotte - Mimosa Peltokangas 0 vp 47,19 s
---
5. Maara - Salla-Mari Tuorilainen 0 vp  49,78 s
6. Poseidonas - Miina Soini 0 - 4 vp 28,93 s
7. Gremlin of Houston - Natalia Peltokangas 0 - 8 vp    59,22 s
8. Sjors III - Miina Soini 4  38,38
9. Spiritas - Salla Nousiainen 5 vp  49,85 s
10. Ellilän Aida - Riina Väisänen 6 vp  53,28 s
11. Ropin Velmu - Varpu Asukas 8 vp  38,81 s
12.Toniki - Päivi Kallionpää 9 vp  49,75 s
13. Oswald - Jennika Holopainen 10 vp  52,03 s
14. Ets - Marika Nyman Hyl
14. Gia - Mari Ikonen Hyl
14. Adorato - Paavo Huttunen Hyl


TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012


Luokka 4 Estekorkeus 90 arv. A.2.0

14 lähtöä, 4 Sijoittuu.


1. Gia - Mari Ikonen 0vp  55,81 s
2. Grilett - Maija Mustola 0 vp  59,65 s
3. Lotte - Mimosa Peltokangas 0 vp  64,47 s
4. Wich - Miina Soini 0 vp  66,25 s
----
5. Adorato - Paavo Huttunen 0 vp  66,25 s
6. Dastins - Miina Soini 4 vp  39,22 s
7. Sjors III - Miina Soini 4 vp  50,72 s
8. Bolivar II - Emmiina Pekkarinen 4 vp  62,22
9. Viva - Paavo Huttunen 4 vp  68,69 s
10. Rikardo - Kirsi Oksanen 8 vp  56,66 s
11. Toniki - Päivi Kallionpää 8 vp  89,25 s
12. Spiritas - Salla Nousiainen Hyl
12. Arcus - Noora Laakkonen Hyl
12. Hot Stuff II - Assi Räsänen Hyl



TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012

Luokka 5 Estekorkeus 100 arv. A.2.0


5 lähtöä, 2 Sijoittuu.


1. Tarrantella - Paavo Huttunen 4 vp  56,97 s
2. Grilett - Maija Mustola 4 vp  58,85 s
--
3. Wich - Miina Soini -12 vp  68,12 s
4. Hot Stuff II - Assi Räsänen Hyl
4. Bolivar II - Emmiina Pekkarinen Hyl

TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012


1
Luokka 6 Estekorkeus 110 arv. A.2.0

7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1. Fanta - Paavo Huttunen 0 vp  47,73 s
2. Tarrantella - Paavo Huttunen 0 vp 49,13 s
--
3. Rosendorn - Veera Peltokangas 0 vp  49,81 s
4. Loriel - Paavo Huttunen 0 vp  52,78 s
5. Gilroy - Kirsi Oksanen 4 vp  47,25 s
6. Feril - Paavo Huttunen 4 vp 50,07 s
7. Gervin - Paavo Huttunen 4 vp  54,34 s


TULOKSET  sunnuntai  18. maaliskuuta 2012


Luokka 7 Estekorkeus 120 arv. A.2.0

6 lähtöä, 2 Sijoittuu.


1. Feril - Paavo Huttunen 0 vp  50,00 s
2. Gervin - Paavo Huttunen 0 vp  53,12 s
--
3. Gilroy - Kirsi Oksanen 4 vp  46,53 s
4. Loriel - Paavo Huttunen 4 vp  53,43 s
5. Rosendorn - Veera Peltokangas 8 vp   52,15 s
6. Fanta - Paavo Huttunen 12 vp  56,00 s


TULOKSET 25.2.

Luokka 1: HeC Tutustumisluokan kouluohjelma 2003 (RataB)

Tuomari: Hanna Niskanen

7 lähtijää, sijoittuu 2

1. Riina Väisänen - Ellilän Aida Soraset 63,33%
2. Mari Ikonen - Gia Iirat 58,61%
--
3. Sanna Cork - Solomon Kiura   58,33%
3. Helena Launonen - Rikardo Suora 58,33%
5. Minna Ikonen - Seira KvR 56,11%
6. Mirva Janatuinen - Vektorin Maine KvR 54,72%
7.Kirsi Oksanen - Estefan La  ONES 54,16%


Luokka 2: HeB K.N. Special

Tuomari Hanna Niskanen

12 lähtöä, 3 sijoittuu

1. Jennika Holopainen - Oswald VUR 63,6%
2. Noora Kerminen - Pluto PRP72 62,8%
3. Roosa Kerminen - Tullybeg Sarah PRP72 62,2%
--
4. Iina Janhunen - Likotos PRP72 62%
5. Assi Räsänen - Hot Stuff II KuoR 58,6%
6. Maija Mustola - Grilett RanRat 58,2%
7. Sanna Engström - Casino G ITR 57%
8. Varpu Asukas -Ropin Velmu Iirat 56,4%
9. Roosa Kerminen - Fanta PRP72 55,8%
10. Essi Räsänen - Hot Stuff II KuoR 55,6%
11. Mari Ikonen - Gia Iirat 53,2%
12. Mirva Janatuinen - Hennylän Nestori KvR 52,6%


Luokka 3: HeA CIC/CCI** ohjelma A

1. Veera Peltokangas - Rosendorn 62%
--
2. Iina Janhunen - Colibri 57,9%
3. Sanna Engström - Casino G 55,6%


  



TULOKSET SU 26.2.2012


Luokka 2: 60cm arv. A.1.0 (5e+5e)

1. Sanna Cork - Solomon Kiura  0 vp 48,00
1. Kirsi Oksanen – Rikardo ONES 0 vp 54,54
1. Salla-Mari Tuorilainen – Maara Iirat 0 vp 55,51
1. Riina Väisänen – Ellilän Aida Soraset 0 vp 58,23
1. Jennika Holopainen – Oswald VUR 0 vp 55,01


Luokka 3: 80 cm arv. 367.1 (A2/A2) (5e+5e)

1. Sanna Engström – Casino G ITR 0/0 vp 32,80
2. Noora Kerminen – Pluto PRP72 0/0 vp 34,33
3. Iina Janhunen – Colibri PRP72 0/0 vp 36,59
---
4. Riina Väisänen – Ellilän Aidah Soraset 0/0 vp 37,05
5. Iina Janhunen – Likotos PRP72 0/0 vp 38,02
6. Jennika Holopainen – Oswald VUR 0/0 vp 39,45
7. Kirsi Oksanen – Rikardo ONES 0/4 vp 38,94
8. Mari Ikonen – Gia Iirat 0/4 vp 54,71
9. Varpu Asuka - Ropin Velmu Iirat 4 vp 56,53
10. Sanna Cork - Solomon Kiura HYL


Luokka 4: 90 cm arv A.2.0 (5e+5e)

1. Emmiina Pekkarinen – Bolivar II KUOR 0 vp 56,01
2. Maija Mustola – Grilett RanRat 0 vp 58,30
3. Sinikka Rannanheimo – Kontessa KUOR 0 vp 58,48
--
4. Roosa Kerminen – Tullybeg Sarah PRP72 0 vp 62,29
5. Mari Ikonen – Gia Iirat 0 vp 67,99
6. Roosa Kerminen – Fanta PRP72 0 vp 72,23
7. Sanna Engström – Casino G ITR 4 vp 56,20
8. Iina Janhunen – Likotos PRP72 4 vp 70,75
9. Noora Kerminen – Pluto PRP72 4 vp 80,08


Luokka 5: 100cm arv A.2.0 (5e+5e)


1. Teemu Tuovinen – Bolivar II KUOR 0 vp 58,63
2. Maija Mustola– Grilett RanRat 0 vp 63,13
--
3. Roosa Kerminen – Fanta PRP72 0 vp 72,23
4. Roosa Kerminen– Tullybeg Sarah PRP72 4 vp 75,79
5. Teemu Tuovinen - Orfana KUOR HYL
6. Rannanheimo Sinikka – Kontessa KUOR HYL



Luokka 6: 110cm

1. Veera Peltokangas – Rosendorn ONES


Luokka 7: 120 cm

1. Veera Peltokangas –Rosendorn ONES


 
Back to content | Back to main menu